Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-09-05 | Views: 1010

4 września uczniowie w całej Polsce wrócili do szkolnych murów po wakacjach.

Tego dnia także w naszej szkole miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego.

Na akademię przybyli nie tylko uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, ale także zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta – pan Jakub Szczurek, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego – ksiądz kanonik  Maciej Wyzujak, radni  – Mariusz Nowak, Andrzej Kornaszewski, przedstawiciel Klubu Seniora „Optymiści”, prezes stowarzyszenia „Czas dla dzieci” i przedstawiciel Rady Rodziców – pani Joanna Lisiak oraz dzielnicowy – młodszy aspirant Piotr Wasielewski.  Dyrektor Urszula Twardowska powitała zgromadzonych, następnie przemawiał pan Jakub Szczurek. Kilka słów do naszych uczniów skierował także przedstawiciel policji. Poniedziałek był dniem szczególnym zwłaszcza dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Dzieci z dużym przejęciem wsłuchiwały się w kolejne wystąpienia i z uwagą śledziły program artystyczny.  W tym roku akademię przygotowała klasa VI c pod okiem wychowawcy – pani Marzeny Czaprackiej. Występ  składał się z dwóch części. W pierwszej  uczniowie nawiązali do 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z kolei w drugiej przedstawili własną i niezwykle zabawną wizję szkoły. Widzom szczególnie spodobała się piosenka o naszej Siódemce oraz popisy taneczne uczennic. Na koniec głos zabrała ponownie pani Dyrektor, składając życzenia uczniom, ich rodzicom, pracownikom. Przedstawiła także nowych nauczycieli i podziękowała wszystkim przyjaciołom szkoły za współpracę, dzięki której możliwe było zrealizowanie w ciągu roku następujących projektów: zamontowanie szafek szkolnych i budowa siłowni zewnętrznej, a także remont sal językowych. Po części oficjalnej uczniowie udali się  na spotkania z wychowawcami. Krótką relację z przebiegu uroczystości można było obejrzeć w  Telewizji Kablowej Proart. Warto podkreślić, że za oprawę muzyczną akademii była odpowiedzialna pani Justyna Wojtkowiak, a dekoracje przygotowały panie: Violetta Lebda oraz Elżbieta Bachorska.

autor: J. Dryjańska