Wrocław w nowej odsłonie

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2017-06-15 | Views: 799

Uczniowie klasy III a po raz drugi odwiedzili Wrocław.

W klasie pierwszej byli  ZOO i Afrykarium, natomiast w tym roku szkolnym postanowili bliżej poznać stolicę Dolnego Śląska i w piątek 9 czerwca 2017 roku wyruszyli na całodniową wycieczkę. Kiedy dojechali do Wrocławia czekała na nich niespodzianka przygotowana przez organizatora. Był nią przejazd kolejką linową „Polinka” na drugą stronę Odry. Następnie z panią przewodnik zwiedzali Wrocław i aktywnie poszukiwali  ukrytych krasnali. Znaleźli 71 krasnali. Wśród nich byli: Śpioszek, Karmelek, Kinoman, Rzeźnik, Strażnik oraz wielu innych. W przerwie poszukiwań poszli  na posiłek do Mc Donald's. Potem udali się do Manufaktury Słodyczy „Cukier - Lukier”. Tam poznali tajemnicę powstania słodyczy i własnoręcznie wykonali lizaki. Ostatnim punktem programu wycieczki była podróż przez cudowny świat w miniaturze. Uczestnicy udali się na Dworzec Świebodzki do Kolejkowa, gdzie znajduje się największa makieta kolejowa w Polsce. Zobaczyli krajobrazy spokojnej wsi, a także tętniącego życiem miasta. Z dużym zaangażowaniem szukali miniaturowych figurek ludzi i zwierząt. W Kolejkowie przeżyli niezapomnianą przygodę. Zadowoleni i pełni nowych wrażeń wrócili do Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniom w czasie wycieczki towarzyszyli: panie Alicja Baranek i Dorota Lebda oraz pan Grzegorz Serbakowski.

autor:Dorota Lebda