„Zdrowe zęby mam bo wiem jak o nie dbać”

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2016-11-05 | Views: 604

W piątkowy ranek 28 października do klasy III E zawitała nasza szkolna pielęgniarka pani Renata Szyszka.

Pani higienistka przekazała dzieciom wiedzę odnośnie dbania o jamę ustną – jak prawidłowo szczotkować zęby, kiedy należy wymieniać szczoteczki, ile razy dziennie należy myć zęby. Trzecioklasiści mogli przekonać się jak zmienia się piękny uśmiech gdy nasze ząbki zaatakują bakterie które nielikwidowane prowadzą do rozwoju próchnicy. Dzieci rozwiązały rebus, wspólnie ułożyły puzzle edukacyjne.   Uczniowie posiadają już ogrom wiedzy i więc rozwiązały test czy każdy z nich dba o zęby właściwe.  Nie było zaskoczenia – większość uczniów robi to właściwie a ci którzy nie zawsze wiedzą jak to robić po spotkaniu z panią higienistką na pewno poprawią swoje działania. Bo grunt to wiedzieć jak mieć piękny, zdrowy uśmiech.

autor: Joanna Janczura