Zapalmy Znicz Pamięci

Categories: | Author: Violetta Lebda | Posted: 2014-11-01 | Views: 836

Pamięć..

31 października  2014 roku  uczniowie klasy V a  ze Szkoły Podstawowej nr 7 udali się na cmentarz  przy ulicy Bema w Ostrowie Wielkopolskim.

Celem wycieczki było zapalenie zniczy na grobach żołnierzy poległych w II wojnie światowej oraz na mogiłach Powstańców Wielkopolskich. Uczniowie pochylili się nad płytami pomników , aby poprzez chwilę zadumy oddać szacunek przodkom  poległym za naszą Ojczyznę. W Polsce odbywa się akcja  pod hasłem ,,Zapalmy Znicz Pamięci”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 7 włączyli się w jej realizację , ponieważ przyświeca jej szlachetny i mądry cel. Uczestnicząc w niej, dzieci uczą się szacunku do polskiej historii i tradycji żołnierskich. Nawiedzenie cmentarza było również okazją do tego , aby dzieci utrwaliły sobie zasady stosownego zachowania się w miejscach publicznych.
Opiekunem wycieczki była p. Grażyna Krolek.
 Galeria-zobacz